Uzm. Dt. Can Metiner

2014 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden diş hekimi ünvanı ile mezun oldu ve uzmanlık eğitimini 2019 yılında tamamlayarak protez uzmanı ünvanını aldı. 2021 yılında ortaklarıyla birlikte Idea Dental Clinic’i kurdular.

Dişhekimliği fakültesini bitirdikten sonra ilk hastalarını özel bir muayenehanede kabul etmeye başlamıştır.  Sonrasında sağlık turizmi için gelen birçok yabancı hastaya da baktığı özel bir diş hastanesinde 4 yıldan uzun bir süre hizmet verdi. İyi derecede İngilizce ve Almanca konuşmaktadır.

Boş vakitlerinde hastalarına mümkün olan en iyi tedaviyi sunabilmek için eğitimlere ve kurslara katılarak kendini güncel tutmayı sever. Uzmanlığı süresince bilimsel çalışmalar ve sunumlar yapmıştır ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanan makaleleri vardır. 2015 yılında bir dönem Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’nde bulunarak oradaki sistemi de gözlemleme şansına ulaşmıştır.

Boş vakitlerinde kendi mesleği ile de alakalı olarak diş laboratuvarında vakit harcamayı sever. Kendi kliniğinde çoğunlukla dijital protokoller kullanılarak yapılan konservatif ve restoratif tedavilerle ilgilenmektedir. Hastaları tarafından genellikle nazik ve kibar birisi olarak tanınır.

Ayrıca doğayı ve spor yapmayı sever. Vakit buldukça yurt dışına seyahat etmeyi de sever. Eşi de aynı zamanda diş hekimidir ve bir kız çocukları vardır.

TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği), TPD (Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği) ve Uzman Diş Hekimleri Derneği üyesidir.