Uzm. Dt. Gamze Kavuncu

1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesini tamamladıktan sonra 2008 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde lisans eğitimine başladı ve eğitimini 2013 yılında tamamladım. 2013-2014 yılları arasında Özel Dentistanbul Levent Polikliniği’nde, 2014-2015 yıllarında Özel Naturaadent Diş Polikliniği’nde mesleğimi icra etti. 2016 yılında Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavında (DUS) Türkiye 76.‘sı olarak Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi süresince, Dens İnvaginatus teşhisi konulan Endo-Perio lezyonlu dişte multidisipliner tedavi yaklaşımı, Pyojenik Granulom tedavisinde periodontal augmentasyon, Periferal Ossifiye Fibrom tedavisinde periodontal yaklaşım, Servikal kron kırıklarında multidisipliner tedavi yaklaşımı, Lokalize Agresif Periodontitis tedavisinde rejeneratif tedavi yaklaşımı, Piezo Cerrahi teknik ile Sinus Lifting ve simultane implant yerleşimi konulu çalışmalara katkı sağlamıştır.
2019 yılında “Farklı Kompozit Materyallerinin Insan Diseti ve Periodontal Ligament Fibroblastı Hücre Dizileri Üzerindeki Sitotoksisite ve Adhezyon Protein Ekspresyonu Üzerindeki Etkilerinin Degerlendirilmesi: Bir InVitro Çalısma” tez çalışmasıyla uzmanlığımı tamamladım ve bu çalışma 2020 yılında uluslararası ‘Biomedicine’ isimli dergide makale olarak
yayınlandı. TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği), TPD (Türk Periodontoloji Derneği), EFP (Avrupa Periodontoloji Derneği) üyesiyim. Botoks uygulamaları ile ilgili Vestiyer Akademi Uluslar arası uygulama sertifikasına sahiptir. Klinik çalışmalarına, dişeti hastalıklarının konservatif ve cerrahi tedavileri ile implant cerrahisi konularında ortağı olduğu İDEA Dental Clinic’de devam etmektedir.