WEB SİTESİ İLETİŞİM FORMU AYDINLATMA METNİ

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ  kapsamında  veri  sorumlusu  sıfatıyla YKM SAĞLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ (İDEA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ) tarafından  (Bundan böyle YKM   olarak anılacaktır) İnternet sitemizdeki iletişim formunun kullanılmasına yönelik aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere hazırlanmıştır.

İnternet sitemizdeki iletişim formları aracılığıyla paylaştığınız “ad, soyadı, telefon, e-posta vb. kişisel verileriniz, ile forma yazdığınız mesajlarınız ve yüklediyseniz özel nitelikli sağlık bilgi ve dosyalarınız”; şirketimiz tarafından sunulan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların yapılması, ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi ve başvuruda bulunduğunuz konu hakkında ve talep ettiyseniz randevunuzu teyit etmek ve  sizinle iletişim kurulabilmesi maksadıyla işlenmektedir.

  Söz konusu veriler, Kanunun 5. maddesinde yer alan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi  için zorunlu olması” ve “koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi hukuki sebebine dayanarak Kanununun öngördüğü çerçevede, gönderme amacınızla sınırlı ve ölçülü olarak otomatik yollarla işlenmekte olup, hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine aktarılabilecektir.

Ağız ve Diş sağlığı hizmetimimizden yaralanmaMAnız halinde Kişisel verileriniz,  1 (Yıl)  boyunca yukarıdaki amaçlar doğrultusunda saklanacaktır. Süre geçtikten sonra kişisel verileriniz YKM tarafından kişisel verilerin işlenmesi, korunması, saklanması ve imhası politikasına uygun şekilde veya talebiniz üzerine Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili yönetmelikler kapsamındaki yöntemler ile silinecek, yok edilecek ve/veya anonim hale getirilecektir. Ağız ve diş sağlığı hizmetimizden yararlanmanız halinde aydınlatma yükümlülüğümüzü ayrıca yerine getirmekteyiz. (https://www.ideadentalclinic.com/kvkk)

KVK Kanunu uyarınca, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak Şirketimize iletmeniz gerekmektedir. Yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak için kimliğinizi tespit edici gerekli bilgiler ile KVK Kanunu’nun 11. maddesinde belirtilen haklardan kullanmayı talep ettiğiniz hakkınıza yönelik açıklamalarınızı içeren talebinizi; Şirketin internet adresinde bulunan ve hasta hakları birimimizden de temin edebileceğiniz YKM.F.15/04 KVK talebi başvuru formunu (https://www.ideadentalclinic.com/kvkk) doldurup, formda belirtildiği gibi veya   elektronik posta üzerinden de şirketimize teslim edebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İletişim Linki: https://www.ideadentalclinic.com/iletisim/

 Adres: Topçular Mah, Rami Kışla Cd. No:40 D:44D, 34055 Eyüpsultan/İstanbul

Kep adresimiz:  ykmsaglik@hs06.kep.tr

Telefon: (0212) 302 50 70